  • SFJNL2K00471MC1
SFJNL2K00471MC1
advertisement
Manufacturer No:
SFJNL2K00471MC1
HK JDW NO:
419-SFJNL2K00471MC1
Datasheet:
SFJNL2K00471MC1
Description:
CAP FEEDTHRU 470PF 2KV AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
SFJNL2K00471MC1
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.386Diax0.370L 9.80mmx9.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    470pF
  • Inductance
    0.5 µH
  • Current
    15A
  • Insertion Loss
    19dB @ 100MHz
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Diameter
    9.8mm
  • Height
    9.4mm