  • SFR2500003653FR500
SFR2500003653FR500
advertisement
Manufacturer No:
SFR2500003653FR500
HK JDW NO:
886-SFR2500003653FR500
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 365kOhm, 0.4W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 1838
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SFR2500003653FR500
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    SFR25
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    365kOhm
  • Power (Watts)
    0.4W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    400mW
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Construction
    Cylindrical
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Diameter
    2.5mm