  • SFSRC1000221ZC0
SFSRC1000221ZC0
advertisement
Manufacturer No:
SFSRC1000221ZC0
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-SFSRC1000221ZC0
Package:
Axial
Datasheet:
SFSRC1000221ZC0
Description:
CAP FEEDTHRU 220PF 100V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SFSRC1000221ZC0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    SFSRC
  • Size / Dimension
    0.126Diax0.118L 3.20mmx3.00mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • Capacitance
    220pF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D3.2XL3 (mm)/D0.126XL0.118 (inch)
  • Current
    10A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Insertion Loss (Max)
    29 dB
  • Diameter
    3.2mm