  • YFF15SC1H101MT000N
YFF15SC1H101MT000N
advertisement
Manufacturer No:
YFF15SC1H101MT000N
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-YFF15SC1H101MT000N
Package:
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Description:
CAP FEEDTHRU 100PF 20% 50V 0402
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
YFF15SC1H101MT000N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    1A
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Physical Dimension
    L1.0XB0.55XH0.3 (mm)/L0.039XB0.022XH0.012 (inch)
  • Filter Type
    DATA LINE FILTER
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    300mOhm
  • Insertion Loss
    30dB @ 1.5GHz ~ 6GHz
  • Insertion Loss (dB)
    30 dB
  • Height
    355.6μm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.55mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
  • Series
    YFF-SC
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.022W 1.00mmx0.55mm
  • Tolerance
    ±20%