  • YFF31HC1H153MT000N
YFF31HC1H153MT000N
advertisement
Manufacturer No:
YFF31HC1H153MT000N
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-YFF31HC1H153MT000N
Package:
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Description:
CAP FEEDTHRU 0.015UF 50V 1206
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
YFF31HC1H153MT000N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2009
  • Series
    YFF-HC
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    10A
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Physical Dimension
    L3.2XB1.6XH1.3 (mm)/L0.126XB0.063XH0.051 (inch)
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.5mOhm
  • Insertion Loss
    40dB @ 40MHz ~ 2GHz
  • Insertion Loss (dB)
    40 dB
  • Height
    1.4478mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm