  • SG120-5.2R-883B
SG120-5.2R-883B
advertisement
Manufacturer No:
SG120-5.2R-883B
HK JDW NO:
523-SG120-5.2R-883B
Description:
Fixed PMIC 2
Quantity:
In Stock : 7016
Step5Bar-code shipping tag
SG120-5.2R-883B
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Number of Pins
  • Number of Terminations
    2
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Pin Count
    2
  • JESD-30 Code
    O-MBFM-P2
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    1.5A
  • Polarity
    Negative
  • Quiescent Current
    2mA
  • Voltage - Output
    -5.2V
  • Output Voltage 1
    5.2V