  • SG73P2ATTD7153F
SG73P2ATTD7153F
advertisement
Manufacturer No:
SG73P2ATTD7153F
HK JDW NO:
430-SG73P2ATTD7153F
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
SG73P Series, Thick Film, 715kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
SG73P2ATTD7153F
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    715kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm