  • SG73S1ETTP16R2D
SG73S1ETTP16R2D
advertisement
Manufacturer No:
SG73S1ETTP16R2D
HK JDW NO:
430-SG73S1ETTP16R2D
Description:
SG73S Series, Thick Film, 16.2Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
SG73S1ETTP16R2D
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    16.2Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm