  • SG73S2BTTD3012D
SG73S2BTTD3012D
advertisement
Manufacturer No:
SG73S2BTTD3012D
HK JDW NO:
430-SG73S2BTTD3012D
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
SG73S Series, Thick Film, 30.1kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
SG73S2BTTD3012D
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    30.1kOhm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm