  • SHBC24N-2R1B0039V
SHBC24N-2R1B0039V
advertisement
Manufacturer No:
SHBC24N-2R1B0039V
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SHBC24N-2R1B0039V
Package:
Vertical, No Base, 2 PC Pin
Datasheet:
SHBC24N-2R1B0039V
Description:
NMC 21.2UH 30A 0.0068OHM TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SHBC24N-2R1B0039V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, No Base, 2 PC Pin
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SHBC
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Lines
    2
  • Current Rating (Max)
    30A
  • Inductance @ Frequency
    39μH @ 100kHz
  • Height (Max)
    1.972 50.10mm