  • SIGC18T60SNCX7SA1
SIGC18T60SNCX7SA1
advertisement
Manufacturer No:
SIGC18T60SNCX7SA1
HK JDW NO:
376-SIGC18T60SNCX7SA1
Step5Bar-code shipping tag
SIGC18T60SNCX7SA1
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
    600V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    20A
  • Test Condition
    400V, 20A, 16Ohm, 15V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.5V @ 15V, 20A
  • Current - Collector Pulsed (Icm)
    60A
  • Td (on/off) @ 25°C