  • SLF6028T-330MR69-PF
SLF6028T-330MR69-PF
advertisement
Manufacturer No:
SLF6028T-330MR69-PF
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-SLF6028T-330MR69-PF
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 33UH 690MA 177.6 MOHM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SLF6028T-330MR69-PF
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    SLF
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6.2mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    1.1A
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    6028
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    177.6mOhm Max
  • Max DC Current
    690mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    690mA
  • Height
    2.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm