  • SLF7032T-471MR20-2
SLF7032T-471MR20-2
advertisement
Manufacturer No:
SLF7032T-471MR20-2
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-SLF7032T-471MR20-2
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SLF7032T-471MR20-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SLF
  • Published
    1999
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.276W 7.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    200mA
  • Inductance
    470μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.46Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm