  • SM-42W101
SM-42W101
advertisement
Manufacturer No:
SM-42W101
Manufacturer:
Nidec Copal Electronics
HK JDW NO:
184-SM-42W101
Package:
Datasheet:
SM-42W101
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SM-42W101
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SM4
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.189 x 0.138 Face x 0.201 H 4.80mmx3.50mmx5.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    100Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW