  • SM10302-1004-F-E
SM10302-1004-F-E
advertisement
Manufacturer No:
SM10302-1004-F-E
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-SM10302-1004-F-E
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SM10302-1004-F-E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height
    6.35mm
  • Length
    19.05mm
  • Width
    1.78mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    1MOhm
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    7.5kV
  • Power Rating
    2W
  • Lead Pitch
    15.24mm