  • SM4ETA102
SM4ETA102
advertisement
Manufacturer No:
SM4ETA102
HK JDW NO:
184-SM4ETA102
Package:
Datasheet:
SM4ETA102
Step5Bar-code shipping tag
SM4ETA102
    Surface Mount
  • Weight
    200mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Series
    SM4
  • Size / Dimension
    Square - 0.193Lx0.177W x 0.146 H 4.90mmx4.50mmx3.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1kOhm
  • Color
    Black
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Termination Style
    J Lead
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Number of Turns
    12
  • Height
    3.7084mm