  • SM6227FT3R00
SM6227FT3R00
advertisement
Manufacturer No:
SM6227FT3R00
HK JDW NO:
762-SM6227FT3R00
Datasheet:
SM6227FT3R00
Step5Bar-code shipping tag
SM6227FT3R00
    28 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    6227 J-Lead
  • Supplier Device Package
    6227
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.646Lx0.276W 16.40mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    3Ohms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    3W
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Height
    6.8072mm
  • Height Seated (Max)
    0.265 6.73mm
  • Length
    16.4084mm
  • Width
    7.0104mm