  • SMA-A0204BTNX68K
SMA-A0204BTNX68K
advertisement
Manufacturer No:
SMA-A0204BTNX68K
HK JDW NO:
792-SMA-A0204BTNX68K
Package:
MELF, 0204
Datasheet:
Description:
SMA-A Series, Metal Film, 68kOhm, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SMA-A0204BTNX68K
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Package / Case
    MELF, 0204
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMA-A
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.138L 1.40mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    68kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    400mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Height
    1.55mm