  • SMA6J54A
SMA6J54A
advertisement
Manufacturer No:
SMA6J54A
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-SMA6J54A
Datasheet:
SMA6J54A
Step5Bar-code shipping tag
SMA6J54A
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to SMA6J54A .
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Breakdown (Min)
    60V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    6.9A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    87.1V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    54V