  • SMAJ64CA-Q
SMAJ64CA-Q
advertisement
Manufacturer No:
SMAJ64CA-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-SMAJ64CA-Q
Datasheet:
SMAJ64CA-Q
Description:
SMAJ64CA-Q datasheet pdf and TVS - Diodes product details from Bourns Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
SMAJ64CA-Q
  • Voltage - Breakdown (Min)
    71.1V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    3.9A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    103V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    64V
  • Bidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ