  • SMBJ12AHR5G
SMBJ12AHR5G
advertisement
Manufacturer No:
SMBJ12AHR5G
HK JDW NO:
799-SMBJ12AHR5G
Step5Bar-code shipping tag
SMBJ12AHR5G
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    DO-214AA, SMB
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMBJ
  • Part Status
    Active
  • Applications
    Automotive
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    13.3V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    31A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    19.9V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    12V