  • SMBJ30CA-HF
SMBJ30CA-HF
advertisement
Manufacturer No:
SMBJ30CA-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-SMBJ30CA-HF
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
SMBJ30CA-HF
Description:
Quantity:
In Stock : 11385
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMBJ30CA-HF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    33.3V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    12.4A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    48.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    30V