  • SMCJ10CA-HRAT7
SMCJ10CA-HRAT7
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ10CA-HRAT7
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-SMCJ10CA-HRAT7
Datasheet:
SMCJ10CA-HRAT7
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ10CA-HRAT7
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMCJ-HRA
  • Published
    2014
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Breakdown (Min)
    11.1V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    88.3A
  • Clamping Voltage
    17V
  • Peak Pulse Current
    88.3A
  • Reverse Standoff Voltage
    10V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW