  • SMCJ12CA-HRA
SMCJ12CA-HRA
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ12CA-HRA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-SMCJ12CA-HRA
Datasheet:
SMCJ12CA-HRA
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ12CA-HRA
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Series
    SMCJ-HRA
  • Published
    2014
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    19.9V
  • Clamping Voltage
    19.9V
  • Peak Pulse Current
    75.4A
  • Reverse Standoff Voltage
    12V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Breakdown Voltage
    13.3V