  • SMCJ40CA-HRAT7
SMCJ40CA-HRAT7
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ40CA-HRAT7
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-SMCJ40CA-HRAT7
Datasheet:
SMCJ40CA-HRAT7
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ40CA-HRAT7
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Published
    2014
  • Series
    SMCJ-HRA
  • Part Status
    Active
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    44.4V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    23.3A
  • Clamping Voltage
    64.5V
  • Peak Pulse Current
    23.3A
  • Reverse Standoff Voltage
    40V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW