  • SMDJ15A-HRAT7
SMDJ15A-HRAT7
advertisement
Manufacturer No:
SMDJ15A-HRAT7
HK JDW NO:
461-SMDJ15A-HRAT7
Datasheet:
SMDJ15A-HRAT7
Step5Bar-code shipping tag
SMDJ15A-HRAT7
  • Polarity
    Unidirectional
  • Configuration
    SINGLE
  • Leakage Current
    2μA
  • Power Dissipation-Max
    6.5W
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    123A
  • Clamping Voltage
    24.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    15V
  • Peak Pulse Current
    123A
  • Reverse Standoff Voltage
    15V
  • Peak Pulse Power
    3kW
  • Test Current
    1mA
  • Reverse Breakdown Voltage
    16.7V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    3000W
  • Number of Unidirectional Channels
    1
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
    DO-214AB, SMC
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ