  • SMLJ45CA-Q
SMLJ45CA-Q
advertisement
Manufacturer No:
SMLJ45CA-Q
HK JDW NO:
103-SMLJ45CA-Q
Datasheet:
SMLJ45CA-Q
Description:
SMLJ45CA-Q datasheet pdf and TVS - Diodes product details from Bourns Inc. stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
SMLJ45CA-Q
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMLJ
  • Applications
    Automotive
  • Base Part Number
    SMLJ45
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    50V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    41.2A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    72.7V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    45V