  • SMM02070C4702FBP00
SMM02070C4702FBP00
advertisement
Manufacturer No:
SMM02070C4702FBP00
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-SMM02070C4702FBP00
Package:
MELF, 0207
Description:
SMM0207 Series, Thin Film, 47kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
SMM02070C4702FBP00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    MELF, 0207
  • Supplier Device Package
    MELF
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    SMM0207
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    47kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Diameter
    2.2mm
  • Length
    5.7912mm
  • Width
    2.2mm