  • SO63-5-55-22-90
SO63-5-55-22-90
advertisement
Manufacturer No:
SO63-5-55-22-90
HK JDW NO:
790-SO63-5-55-22-90
Package:
Datasheet:
SO63-5-55-22-90
Description:
Solder & Shield Tubing SO63-5-55-22-90
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SO63-5-55-22-90
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Mount
    Cable
  • Insulation Material
    PVDF
  • Material
    PVDF, Polyvinylidene
  • Published
    2002
  • Series
    SolderSleeve SO63
  • Feature
    Immersion Resistant, Pre-Installed Lead Wire
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Type
    Wire to Wire
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Transparent - Blue
  • HTS Code
  • ELV
    Compliant
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Government Qualified
    No
  • Diameter
    0.275 6.99mm 0.300 7.62mm
  • Length
    0.750 19.05mm
  • Diameter - Inside
    7 mm