  • SOGC200140K2FEJ
SOGC200140K2FEJ
advertisement
Manufacturer No:
SOGC200140K2FEJ
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-SOGC200140K2FEJ
Package:
Molded
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SOGC200140K2FEJ
  • Package / Case
    Molded
  • Number of Pins
    20
  • Number of Terminations
    20
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    40.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    2W