  • SOMC14012K20GRZ
SOMC14012K20GRZ
advertisement
Manufacturer No:
SOMC14012K20GRZ
HK JDW NO:
866-SOMC14012K20GRZ
Step5Bar-code shipping tag
SOMC14012K20GRZ
  • Number of Pins
    14
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    2%
  • Number of Terminations
    14
  • Termination
    Gull Wing
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.05W
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    7.62mm
  • Military Standard
    Not
  • Number of Resistors
    13
  • Length
    9.91mm