  • SOMC1403180RGEA
SOMC1403180RGEA
advertisement
Manufacturer No:
SOMC1403180RGEA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-SOMC1403180RGEA
Package:
14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
SOMC1403180RGEA
Step5Bar-code shipping tag
SOMC1403180RGEA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    14
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    180Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Copper/Silver (Sn95.5Cu3.9Ag0.6)
  • HTS Code
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Power Rating
    1.125W
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    7
  • Construction
    Molded Case
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Number of Contacts
    14
  • Number of Elements
    1
  • Size Code
    3922
  • Number of Resistors
    7
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    160mW
  • Element Power Dissipation
    0.16W
  • Height
    2.159mm
  • Height Seated (Max)
    0.090 2.29mm
  • Thickness
    7.62mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    14-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SOMC
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.390Lx0.220W 9.91mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%