  • SOMC16032K20GEA
SOMC16032K20GEA
advertisement
Manufacturer No:
SOMC16032K20GEA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-SOMC16032K20GEA
Package:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
SOMC16032K20GEA
Description:
Quantity:
In Stock : 3200
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SOMC16032K20GEA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SOMC
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.440Lx0.220W 11.18mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • Termination
    Gull Wing
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.28W
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    7.62mm
  • Military Standard
    Not
  • Number of Contacts
  • Number of Elements
    8
  • Working Voltage
    50V
  • Power Dissipation
    1.28W
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    160mW
  • Height
    2.286mm
  • Height Seated (Max)
    0.090 2.29mm
  • Length
    11.18mm
  • Width
    5.588mm
  • Thickness
    7.62mm