  • SOMC160368R0GRZ
SOMC160368R0GRZ
advertisement
Manufacturer No:
SOMC160368R0GRZ
HK JDW NO:
866-SOMC160368R0GRZ
Step5Bar-code shipping tag
SOMC160368R0GRZ
    16
  • Tolerance
    2%
  • Number of Terminations
    16
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    68Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.28W
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    160mW
  • Height
    1.14mm
  • Length
    11.18mm
  • Width
    7.62mm