  • SPM3015T-1R5M
SPM3015T-1R5M
advertisement
Manufacturer No:
SPM3015T-1R5M
HK JDW NO:
769-SPM3015T-1R5M
Datasheet:
SPM3015T-1R5M
Description:
Quantity:
In Stock : 18
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SPM3015T-1R5M
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Nonstandard
  • Weight
    47.003509mg
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SPM
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.118W 3.20mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    3A
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    73.1mOhm Max
  • Max DC Current
    3.5A
  • Current - Saturation
    3.5A
  • Height
    1.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm