  • SPM3020T-1R0M-CA02
SPM3020T-1R0M-CA02
advertisement
Manufacturer No:
SPM3020T-1R0M-CA02
HK JDW NO:
769-SPM3020T-1R0M-CA02
Step5Bar-code shipping tag
SPM3020T-1R0M-CA02
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.118W 3.20mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    3.8A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    42.2mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    4.4A
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm