  • SPP2UL6R80JLF
SPP2UL6R80JLF
advertisement
Manufacturer No:
SPP2UL6R80JLF
HK JDW NO:
850-SPP2UL6R80JLF
Datasheet:
SPP2UL6R80JLF
Description:
FIXED RESISTOR, 6.8Ohm, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 10746
Step5Bar-code shipping tag
SPP2UL6R80JLF
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
    SPP
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.169Diax0.571L 4.30mmx14.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    6.8Ohm
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W