  • SQ1852PG36SMM
SQ1852PG36SMM
advertisement
Manufacturer No:
SQ1852PG36SMM
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-SQ1852PG36SMM
Package:
SMA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SQ1852PG36SMM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    SMA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    Squint™
  • Feature
    Cable - 914mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMA Male
  • Frequency
    1.99GHz
  • Gain
    2.5dBi
  • Frequency Range
    1.85GHz~1.99GHz
  • Antenna Type
    Panel
  • VSWR
    1.5
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 1GHz~2GHz
  • Frequency (Center/Band)
    1.9GHz
  • Height
    22.098mm
  • Height (Max)
    0.866 22.00mm