  • SQM10SJB-47R
SQM10SJB-47R
advertisement
Manufacturer No:
SQM10SJB-47R
HK JDW NO:
898-SQM10SJB-47R
Datasheet:
SQM10SJB-47R
Description:
47Ohm, 10W, Ceramic,
Step5Bar-code shipping tag
SQM10SJB-47R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.630Lx0.472W 16.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Power (Watts)
    10W
  • Height Seated (Max)
    1.437 36.50mm