  • SQM300JB-3R6
SQM300JB-3R6
advertisement
Manufacturer No:
SQM300JB-3R6
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-SQM300JB-3R6
Package:
Radial
Datasheet:
SQM300JB-3R6
Description:
3.6Ohm, 3W, Ceramic,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SQM300JB-3R6
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SQM
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.315W 12.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    3.6Ohm
  • Composition
    Ceramic
  • Power (Watts)
    3W
  • Height Seated (Max)
    1.043 26.50mm