  • SQM500JB-16R
SQM500JB-16R
advertisement
Manufacturer No:
SQM500JB-16R
HK JDW NO:
898-SQM500JB-16R
Datasheet:
SQM500JB-16R
Description:
16Ohm, 5W, Ceramic,
Step5Bar-code shipping tag
SQM500JB-16R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    16Ohm
  • Power (Watts)
    5W
  • Height Seated (Max)
    1.043 26.50mm