  • SQP25N15-52_GE3
SQP25N15-52_GE3
advertisement
Manufacturer No:
SQP25N15-52_GE3
Manufacturer:
Vishay Siliconix
HK JDW NO:
880-SQP25N15-52_GE3
Package:
TO-220-3
Datasheet:
SQP25N15-52_GE3
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Cut Tape (CT) 52mOhm @ 15A, 10V ±20V 2360pF @ 25V 60nC @ 10V 150V TO-220-3
Quantity:
In Stock : 4269
Step5Bar-code shipping tag
SQP25N15-52_GE3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Supplier Device Package
    TO-220AB
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, TrenchFET®
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Power Dissipation-Max
    107W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    52mOhm @ 15A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    2360pF @ 25V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    25A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    60nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    150V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±20V