  • SQP40AJB-68R
SQP40AJB-68R
advertisement
Manufacturer No:
SQP40AJB-68R
HK JDW NO:
898-SQP40AJB-68R
Datasheet:
SQP40AJB-68R
Description:
68Ohm, 40W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
SQP40AJB-68R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.748 x 0.709 Rectangularx3.543L 19.00mmx18.00mmx90.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    68Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    40W