  • SQZ700JB-1R8
SQZ700JB-1R8
advertisement
Manufacturer No:
SQZ700JB-1R8
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-SQZ700JB-1R8
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
SQZ700JB-1R8
Description:
1.8Ohm, 7W, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SQZ700JB-1R8
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SQZ
  • Size / Dimension
    1.378Lx0.394W 35.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    1.8Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    7W
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm