  • SR0603FR-7T4K7L
SR0603FR-7T4K7L
advertisement
Manufacturer No:
SR0603FR-7T4K7L
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-SR0603FR-7T4K7L
Package:
0603
Datasheet:
Description:
Thick Film, 4.7kOhm,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SR0603FR-7T4K7L
  • Package / Case
    0603
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    250mW