  • SR0805KR-7W20KL
SR0805KR-7W20KL
advertisement
Manufacturer No:
SR0805KR-7W20KL
HK JDW NO:
898-SR0805KR-7W20KL
Datasheet:
SR0805KR-7W20KL
Step5Bar-code shipping tag
SR0805KR-7W20KL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm