  • SR731JLTDR100F
SR731JLTDR100F
advertisement
Manufacturer No:
SR731JLTDR100F
HK JDW NO:
430-SR731JLTDR100F
Package:
0603
Datasheet:
Description:
Thick Film, 100mOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
SR731JLTDR100F
  • Package / Case
    0603
  • Weight
    2.012816mg
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    100mOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    1.41V
  • Power Rating
    200mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    450μm
  • Length
    1.6mm