  • SRP2512-1R5M
SRP2512-1R5M
advertisement
Manufacturer No:
SRP2512-1R5M
HK JDW NO:
103-SRP2512-1R5M
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
SRP2512-1R5M
Description:
Quantity:
In Stock : 2740
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SRP2512-1R5M
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SRP2512
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    2.5A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1.5μH
  • DC Resistance (DCR)
    77mOhm Max
  • Q @ Freq
    39 @ 1MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    3.2A
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm