  • SRP3020TA-1R5M
SRP3020TA-1R5M
advertisement
Manufacturer No:
SRP3020TA-1R5M
HK JDW NO:
103-SRP3020TA-1R5M
Package:
2-SMD
Datasheet:
SRP3020TA-1R5M
Description:
FIXED IND 1.5UH 3.8A 50MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
SRP3020TA-1R5M
  • Package / Case
    2-SMD
  • Material - Core
    Carbonyl Powder
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Series
    SRP3020TA
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.126W 3.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Current Rating (Amps)
    3.8A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1.5μH
  • DC Resistance (DCR)
    50mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    54MHz
  • Q @ Freq
    10 @ 100kHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    4A
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm