  • SRR0906-220ML
SRR0906-220ML
advertisement
Manufacturer No:
SRR0906-220ML
HK JDW NO:
103-SRR0906-220ML
Package:
8-SMD, Gull Wing
Datasheet:
SRR0906-220ML
Description:
Fixed Inductors 22uH 20% SMD 0906
Step5Bar-code shipping tag
SRR0906-220ML
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    13mm
  • Current Rating
    1.4A
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    130mOhm Max
  • Max DC Current
    1.4A
  • Frequency - Self Resonant
    19MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Q @ Freq
    35 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Current - Saturation
    1.9A
  • Q Factor
    35
  • Case/Size Code
    4149
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    1.4A
  • Height
    6mm
  • Height Seated (Max)
    0.248 6.30mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SMD, Gull Wing
  • Number of Pins
    8
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    SRR0906
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.374W 10.00mmx9.50mm
  • Tolerance
    ±20%